Nieuwsoverzicht
Zoeken in de index
Resultaten

De Waddenvereniging en andere betrokken natuurorganisaties willen dat minister Kamp van Economische Zaken onafhankelijk onderzoek laat uitvoeren naar de gevolgen van extra gaswinning onder de Waddenzee. De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) had eerder al ingestemd met een dergelijk onderzoek, maar dit is niet terug te vinden in de vergunning die vorige week is afgegeven.

Er komt in Groningen een onafhankelijke ombudsman op het gebied van gaswinning. Hier kunnen bewoners zich melden met klachten over de afhandeling van schademeldingen als gevolg van aardbevingen. Er worden nog gesprekken gevoerd met mogelijk kandidaten en nagedacht over ondersteuning van de ombudsman.

Het Dagblad van het Noorden meldt op haar website dat de financiering van het windpark Gemini, 55 kilometer ten noorden van Schiermonnikoog, rond is.

Het herstel van de bebakening van de mosselpercelen loopt vertraging op door de harde wind en de ijzige kou. Bovendien worden de nieuw aangebrachte bakens bedreigt door ijsgang.

Op 1 mei 2013 start Patrick Brouns als nieuwe directeur van Samenwerkende Bedrijven Eemsdelta (SBE). Hij volgt in deze functie José Kimkes op. De aanstelling volgt na een uitgebreide selectieprocedure.

Ondanks aardschokken en verhitte politieke discussies gaat de NAM het Slochterveld nog verder leeghalen. Op twintig plaatsen worden extra compressoren geplaatst om ook het moeilijke winbare gas op de juiste drukt te krijgen.

Het Dagelijks Bestuur van de Gemeenschappelijke Regeling Waddenfonds maakt bekend dat met toepassing van artikel 1.12, eerste lid, van de Subsidieverordening Waddenfonds, is besloten de mogelijkheid tot het indienen van aanvragen die vallen onder thema 3, Energietransitie en duurzame ontwikkeling havens, te sluiten. Dit besluit treedt in werking op de dag na deze bekendmaking.

OV-reizigers zijn in 2102 het meest tevreden over het busvervoer op de Waddeneilanden. Met een rapportcijfer van 8,3 komen de Waddeneilanden op de eerste plaats in een lijst van 75 onderzoeksgebieden.

Drie biologiestudenten van de universiteit van Leiden onderzoeken de konijnenpopulatie op Vlieland.

Het Groningse advocatenkantoor De Haan gaat de Staat en de Nederlandse Aardoliemaatschappij (NAM) aansprakelijk stellen namens gedupeerden van de aardbevingen in Groningen.

De provincie Groningen wil dat de Eemshaven en het industriegebied Oosterhorn bij Delfzijl in aanmerking komen voor de crisis- en herstelwet. Beide gebieden zijn hiervoor aangemeld bij het Ministerie van Infrastructuur en Milieu.

Nu de NAM de komende jaren bijna drie keer zoveel gas uit de Waddenzee gaat winnen, moet het compensatiegeld in het Waddenfonds ook drie keer omhoog. Dat zegt raadslid Lolke Folkertsma van de FNP in de gemeente Dongeradeel.
- vorige pagina
- 1
- ...
- 201
- ...
- 677
- volgende pagina