Nieuwsoverzicht
Zoeken in de index
Resultaten

Veel veerdiensten van en naar de Waddeneilanden varen vrijdagmorgen niet of volgens een aangepaste dienstregeling.

De kustwacht is er nog niet in geslaagd een sleep te bevestigen aan een Turks containerschip dat op drift is geraakt bij Vlieland.

De Friese zeedijken hebben de storm goed doorstaan. De hoogste waterstand van 3.42 meter +NAP is gisteravond om 23.00 uur bij Harlingen gemeten.

Het schip van Rijkswaterstaat dat vannacht op drift was geraakt en op de kwelders ten oosten van de veerdam van Holwerd tegen de basaltblokken van de wal lag, is vanmorgen bij hoogwater losgetrokken door vier sleepboten.

De zeehondencrèche in Pieterburen maakt zich op om grote aantallen grijze zeehondenpups op te vangen.

Rijkswaterstaat heeft de baggerwerkzaamheden in de vaargeul Harlingen-Kornwerderzand (Boontjes) afgerond. De hele vaargeul heeft nu een diepte van 3,80 –NAP en een (bodem)breedte van 100 meter.

Het gaat goed met de weidevogels op de Waddeneilanden. Dit jaar hebben kritische soorten als de kievit, grutto, scholekster en tureluur een goed broedseizoen gehad.

Het Wetterskip Fryslân besluit donderdag of er extra dijkbewaking nodig is in verband met de verwachte storm.

Broedaantallen verdubbeld door duinbegrazing

We krijgen donderdag te maken met storm en springtij. Daarvoor waarschuwt weerman Piet Paulsusma.

Het zodenhuis in Firdgum is vrijdagnacht voor een deel ingestort. Het zodenhuis is een reconstructie van huizen zoals die in de 8e eeuw in Friesland gebouwd werden.

Op donderdag 28 november hebben bestuurders van het Rijk, van de provincies Noord-Holland en Friesland en van de gemeenten Hollands Kroon, Zuidwest-Friesland en Harlingen de voorlopige versie van het Masterplan Beeldkwaliteit Afsluitdijk vastgesteld.
- vorige pagina
- 1
- ...
- 173
- ...
- 682
- volgende pagina