Nieuwsoverzicht
Zoeken in de index
Resultaten

De bultrug zwaait met zijn staart, maar ziet er verzwakt uit. De 12 meter lange walvis werd vanmorgen op de Razende Bol vanuit de lucht gespot door Jan Willem van Buren waarna medewerkers van Ecomare zijn gewaarschuwd.

De Eigen Veerdienst Terschelling krijgt geen schadevergoeding van de staat, de gemeente Terschelling en rederij Doeksen.

De gemeente Vlieland wil graag nieuwe onderwijshuisvesting realiseren. Het nieuwe gebouw moet plaats bieden aan de basisschool, de school voor voortgezet onderwijs, kinderopvang en bibliotheek.

Staatsbosbeheer is op zoek naar twee vogelwachters die de komende zomer op Rottumeroog willen doorbrengen.

De Leeuwarder Courant meldt op haar website dat er een commissie van wijzen gaat komen die de erfpachtkwestie op de Waddeneilanden vlot moet trekken.

TERSCHELLING – Bewoners van de Waddeneilanden vrezen dat de huren voor sociale huurwoningen vanaf 2014 flink omhoog zullen gaan. Het nieuwe kabinet stelt een koppeling voor van de huurprijzen aan de WOZ-waarde van iedere woning.

De zeven Duitse waddeneilanden tekenen bezwaar aan tegen de bouw van de kolencentrale van RWE/Essent in de Eemshaven.

De overheid breekt een belofte aan de bevolking van Schiermonnikoog door niet meer mee te betalen aan het onderhoud van recreatievoorzieningen, zoals de fietspaden op het eiland. Dat vindt beheerder Otto Overdijk van Natuurmonumenten.

Om het Waddeneiland Griend te redden is een reddingsplan van twee miljoen euro nodig. De zanddijk die er 20 jaar geleden omheen gelegd is, is beschadigd en daardoor dreigt het eiland te verdwijnen.

Om de vismigratie in Noord-Groningen te verbeteren, starten het waterschap Noorderzijlvest en Oranjewoud eind dit jaar met het aanleggen van vispassages bij drie zeegemalen en vijf achterliggende stuwen.

Op maandag 10 december leidt Henk Dijkstra, directeur van het Fries Landbouwmuseum, het onderwerp ‘Nieuw boeren op oud land’ in. Zijn lezing is een aflevering in de reeks Wadblik en vindt plaats in Filmhuis Leeuwarden.

Arjan Berkhuysen en Eisse Luitjens zijn benoemd in het RCW. Berkhuysen en Luitjens zijn benoemd als vertegenwoordiger van respectievelijk de natuurorganisaties en het bedrijfsleven. Eerder werd Bas Eenhoorn al benoemd als onafhankelijk voorzitter. Met deze benoemingen is de integraliteit van het RCW versterkt. Het RCW is nu op volle sterkte en de vernieuwing is afgerond.
- vorige pagina
- 1
- ...
- 213
- ...
- 678
- volgende pagina