Nieuwsoverzicht
Resultaten

VLIELAND - Wat betreft Vlieland, krijgen de Waddeneilanden zo snel mogelijk een status aparte zodat ze Haags beleid naar eigen behoefte kunnen aanpassen.

LEEUWARDEN De Friese VVD en CDA steunen de oproep van de bevolking in en rond het Lauwersmeergebied om een groot gemaal te plaatsen om wateroverlast te voorkomen.

Den Haag - De schietoefeningen op zee bij Den Helder zijn twee weken stilgelegd om jonge zeehondjes hun rust te gunnen.

"De zeehondenopvang in Nederland is niet langer nodig." Dat zeggen professor Ab Osterhaus, professor Peter Reijnders en bioloog Chris Smeenk vanavond in EénVandaag.

Het gebiedsplatform Waddeneilanden stelt Gedeputeerde Staten voor om een bijdrage van € 7.000 uit de Europese LEADER+-regeling beschikbaar te stellen voor het opstellen van een plan van aanpak voor de Waddencentra.

Schiermonnikoog - De Friese commissaris van de koningin Ed Nijpels opent vandaag het nieuwe gemeentehuis van Schiermonnikoog.

DEN HAAG - De giftige bruingroene smurrie die begin deze week op de stranden in de kop van Noord-Holland en op Texel is aangespoeld, blijkt toch een oliemengsel te zijn.

DOKKUM - Angst voor natte voeten overheerst bij bewoners in en rond het Lauwersmeergebied. Boeren zijn doodsbenauwd voor verzilting van de landbouwgrond. De campingbaas en jachthavenexploitanten zijn bang dat hun terreinen geregeld blank komen te staan.

HARLINGEN - De veerboten tussen Harlingen en de waddeneilanden Terschelling en Vlieland varen vandaag alleen 's ochtends heen en terug.

Vanmiddag maakt Rijkswaterstaat een begin met het opruimen van plakken schadelijk afval die vanochtend op het strand van Den Helder zijn gevonden. De plakken variëren in grootte van een twee euro muntstuk tot vijftien centimeter doorsnede. De substantie is inmiddels van geel/groenachtig verkleurd naar grijs.

MODDERGAT - De NAM (Nederlandse Aardolie Maatschappij) is bijna klaar met de voorbereidende werkzaamheden bij Moddergat voor nieuwe gaswinning onder de Waddenzee.

Texel/Groningen - Ecomare, het centrum voor wadden en Noordzee op Texel, pleit voor de aanleg van 'zeehondenvluchtheuvels' in de Waddenzee.
- vorige pagina
- 1
- ...
- 497
- ...
- 675
- volgende pagina