Nieuwsoverzicht
Resultaten

LEEUWARDEN - Leeuwarden krijgt een nieuw onderzoekscentrum voor de zee. Na de zomer verrijst op de campus van Van Hall Larenstein het Centre for Marine Policy.

LAUWERSOOG - Recreanten en vissers op de Waddenzee maken zich zorgen over de nieuwe mosselzaadinstallaties (mzi's).

Lauwersoog - De zeppelin vliegt voorlopig niet boven de Waddenzee

SEVILLA - Zeer waarschijnlijk krijgt de Waddenzee eind deze week de officiële status van werelderfgoed. Daarover wordt intensief vergaderd in Sevilla.


Het Werelderfgoed Comité van UNESCO neemt in de week van 22 t/m 30 juni a.s. tijdens zijn congres in het Spaanse Sevilla een beslissing of de Waddenzee op de werelderfgoedlijst wordt geplaatst. De Unesco is de organisatie van de Verenigde Naties voor educatie, wetenschap en cultuur.

ZOUTKAMP - Het vluchthuisje van Engelsmanplaat dat in Zoutkamp waarschijnlijk buitendijks herbouwd wordt komt in een stalen constructie van zeker 15 meter hoog. Daarmee krijgt het dorp zijn eigen Eiffeltoren.

PIETERBUREN - Lenie 't Hart kan de komende vijf jaar rekenen op een fikse maandelijkse gift van de NSHD.

Gedeputeerde Piet Adema en staatssecretaris Tineke Huizinga van Verkeer tekenen vrijdag de bestuursovereenkomst over de vaarweg Boontjes.

PAPENBURG - Na een kwarteeuw discussie over wat de gevolgen voor flora en fauna zijn als grote schepen over de Eems varen, hebben de belangrijkste milieuorganisaties en de Meyer Werf de strijdbijl begraven.

LAUWERSOOG - De Dag van de garnaal, het tweejaarlijks terugkerende grootschalige visevenement op Lauwersoog, wordt komende zaterdag voor de vierde keer gehouden. Eerder dan anders, want normaal is de feestdag in september gepland, maar in het kader van het veertigjarig bestaan van het Lauwersmeer, afgelopen 23 mei, is het feest naar voren geschoven.

VLIELAND - Zo'n honderd jonge koolmezen op Vlieland zijn doodgegaan nadat 21 nestkasten waarin ze zaten door vandalen zijn vernield.
- vorige pagina
- 1
- ...
- 359
- ...
- 675
- volgende pagina