Nieuwsoverzicht
Resultaten

Op donderdag 10 december heeft Prins Carlos een bezoek gebracht aan Ameland. Het werkbezoek stond in het teken van de prestaties op het gebied van duurzaamheid en de plannen van het eiland om in 2020 energieneutraal te zijn. Twee belangrijke projecten zijn het grootste zonnepark van Nederland ‘Zonnepark Ameland’ en het project ‘Slimme Stroom Ameland’ waarbij met brandstofcellen elektriciteit decentraal wordt opgewekt.

Na drie jaar van niet of nauwelijks baggeren ligt er een voorstel om de jachthaven van Schiermonnikoog weer op diepte te brengen.

Vervoerder Arriva heeft de concessie Zuidoost-Friesland gewonnen, die op 11 december 2016 ingaat. Dan zet de vervoerder ook elektrische bussen in op Ameland, Terschelling en Vlieland.

DRACHTEN - De nieuwe Waddenheli vliegt per 1 november 2016, dag én nacht. Dit is zestien maanden later dan gepland. De Kustwacht blijft deze ambulancetaak waarnemen.

De dijkverbetering Eemshaven-Delfzijl en de koppelprojecten leven in Delfzijl en omgeving. Dat bleek tijdens een informatiemarkt in de Brede School Noord in Delfzijl.

Om de natuurlijke mosselbanken in de Waddenzee beter te beschermen wordt de oogst van jonge mosselen vanaf banken vervangen door mosselzaadinvanginstallaties (MZI’s).

Een groot vrachtschip heeft donderdagavond de spoorbrug bij het Duitse Weener geramd. Daardoor ligt het treinverkeer tussen Bad Nieuweschans en Leer plat. Ook kunnen er op dit moment geen schepen langs.

LAUWERSOOG - ‘Multifunctionele visser is antwoord op uitsterven traditionele kustvisserij’

De Waddenunit, de Wadvaarders en Rijkswaterstaat zijn in het zonnetje gezet door het OBW. Zij werkten als projecttrekkers namelijk goed samen om de tijdelijke zomervaarroute mogelijk te maken tussen Ameland en Terschelling.

De NAM concludeert in haar jaarlijkse rapportage dat in 2014 de bodemdaling door gaswinning onder de Waddenzee binnen de vastgestelde grenzen is gebleven. De Commissie m.e.r vindt deze conclusie aannemelijk. De commissie is positief over de eerste resultaten van het nieuwe monitoringsprogramma 2014-2019. Dit programma brengt eventuele effecten van gaswinning op de natuur beter in beeld.

UTRECHT - De wadbodem boven gasproductievelden van de NAM daalt rond het Pinkegat en het Zoutkamperlaag sneller dan voorspeld, zo blijkt uit metingen van de exploitant.

De organisatie van de 19de editie van de kunstmaand op Ameland kijkt tevreden terug op het evenement. De hele maand november stond Ameland in het teken van kunst. Er kwamen deze editie meer bezoekers en er is veel kunst verkocht.
- vorige pagina
- 1
- ...
- 94
- ...
- 676
- volgende pagina