Nieuwsoverzicht
Zoeken in de index
Resultaten

Het energiebedrijf Eneco gaat een nieuw windmolenpark bij Delfzijl bouwen.

DEN HAAG – Ontdek en beleef wat de negen door UNESCO erkende Nederlandse werelderfgoederen zo uniek maken in de wereld tijdens het Werelderfgoedweekend op 16 en 17 juni. De negen werelderfgoederen bieden een speciaal samengesteld programma dat op bijzondere wijze het verhaal van Nederland en de Nederlanders vertelt. Ook tonen de werelderfgoederen vol trots hun relatie met andere werelderfgoederen over de héle wereld.

Dat is het motto waaronder bewoners en bezoekers op 16 en 17 juni tijdens het nationale Werelderfgoedweekend worden uitgenodigd om de unieke natuur van de Waddenzee, met zijn internationale betekenis, “live” te ervaren. Op diverse plaatsen langs de vastewalkust en op de eilanden worden hiervoor door beheerorganisaties, bezoekerscentra en wedlooporganisaties excursies en tochten op en langs het Wad georganiseerd. In een 4-tal havens houden de inspectieschepen van het rijk “open huis” . Op een paar plekken vertellen experts over de betekenis van dit Werelderfgoed voor vogels op internationaal niveau.

De NAM wil tot 2035 doorgaan met de winning van gas aan de oostkant van Ameland. De winning zou in eerste instantie in 2018 stopgezet worden, maar het bedrijf dient nu een nieuwe vergunningaanvraag in.

Het plan om de veerboten van Harlingen naar Terschelling en Vlieland op aardgas te laten varen is een flinke stap dichterbij gekomen. In Den Haag wordt daarover donderdag een zogeheten ‘Greendeal’ gesloten met minister Verhagen van Economische Zaken.

Het Waddenfonds nieuwe stijl is zaterdag officieel opgericht op Texel. Het was in handen in het Rijk en is nu ondergebracht bij de provincies Noord-Holland, Friesland en Groningen.

De gemeenten Delfzijl, Eemsmond, Den Helder en Harlingen willen handen en voeten geven aan de economische en ecologische ontwikkeling van de havens aan de Waddenzee.

EEMSHAVEN - Er is veel belangstelling voor de bedrijvenvakbeurs EemsDelta Expo, die woensdag en donderdag in de Eemshaven wordt gehouden.

PIETERBUREN - De zeehondencrèche in Pieterburen wordt weer overspoeld door huilers.

Een Noors motorjacht is zondagavond vastgelopen tussen Ameland en Terschelling.

Het provinciebestuur van Groningen heeft grootse plannen met de ontwikkeling van het Lauwersmeergebied en Lauwersoog. Er is een budget van vijftien miljoen euro voor vrij gemaakt, en Provinciale Staten van Groningen hebben onlangs ingestemd met het ten uitvoer brengen van de ambitieuze plannen.

De provincie Fryslân heeft zes elektrische bussen gekocht om in te zetten op Schiermonnikoog. Het Chinese bedrijf BYD Europe BV gaat ze bouwen. BYD kwam als beste aanbieder uit de beoordeling. Vanaf begin 2013 gaat Arriva met de bussen op het eiland rijden. Hiermee krijgt Schiermonnikoog de komende 15 jaar schoner en stiller openbaar vervoer.
- vorige pagina
- 1
- ...
- 228
- ...
- 677
- volgende pagina