Nieuwsoverzicht
Zoeken in de index
Resultaten

Texel - In de netten van het Koninklijk Nederlands Instituut voor Zeeonderzoek (NIOZ) op Texel zijn deze week vier jonge goudbrasems opgedoken.

MIDSLAND - In Hoorn op Terschelling is commotie ontstaan over de bouw van een appartementencomplex aan de Riezenweg.

Meer dan dertig jaar oogstten oestervissers uit de Theemsmonding in de voortuin van Terschelling. De eilanders wisten van niets. Morgen krijgt de bijzondere vorm van schaaldiervisserij plotseling een eigen gezicht, wanneer het oesterschip de 'Pioneer' een eeuw na dato de haven van Terschelling binnenzeilt.

TERSCHELLING - Niet alleen op Schiermonnikoog leggen konijnen massaal het loodje, ook Terschelling wordt flink getroffen.

VLIELAND - In de jachthaven van Vlieland is vannacht het Noorse zeiljacht Likkens Prove uitgebrand.

GRONINGEN - Milieugroeperingen maken bezwaar tegen de milieuvergunning voor de kolencentrale die Nuon in de Eemshaven wil bouwen. Ze zijn zich rot geschrokken van de hoeveelheid dioxine die de nieuwe centrale mag uitstoten.

SCHIERMONNIKOOG - Het is weer mis met de konijnen op Schiermonnikoog. ,,We vinden allemaal zieke en dode dieren'', zegt Otto Overdijk van Natuurmonumenten. Deze keer sterven de beestjes niet door het virus VHS maar door myxomatose. Die konijnenziekte wordt vooral overgebracht door muggen.

HARLINGEN - De schoorsteen van de afvaloven in Harlingen wordt 44 meter hoog in plaats van 55 me ter. Dit blijkt uit de milieueffectrapportage (mer) die afvalverwerker Omrin heeft opgesteld. Dit betekent dat de pijp net zo hoog als de centrale zelf wordt.

Vlieland - Plantendeskundigen hebben dit jaar een bijna uitgestorven plant gevonden op Vlieland.

Zeist - De Vogelbescherming vindt de uitspraak van de Raad van State zorgelijk. De natuur in de Waddenzee is er volgens woordvoerder Kees de Pater slecht aan toe, waardoor natuurherstel op de eerste plaats zou moeten komen.

Tijdens de 10e Waddenconferentie, die in november 2005 op Schiermonnikoog werd gehouden, hebben Duitsland en Nederland besloten te starten met de voorbereidingen van een gezamenlijke voordracht van de Waddenzee als Werelderfgoed.

De Raad van State heeft alle bezwaren tegen gaswinning in het waddengebied weggewuifd.
- vorige pagina
- 1
- ...
- 465
- ...
- 677
- volgende pagina