Ga naar de inhoud
WaddenZee nl (naar homepage)
  • Home
  • Actueel
    • Nieuwsoverzicht
    • Mailinglist Wadwachters
    • WadWeten
    • Waterstanden
    • Het Weer
  • Thema's
    • Natuur
    • Landschap en cultureel erfgoed
    • Duurzame bereikbaarheid
    • Klimaatverandering
    • Energietransitie
    • Duurzame economie
    • Zand-en schelpenwinning
    • Diepe delfstoffen
    • Defensie
  • Projecten
    • Agenda voor het Waddengebied
    • Plasticvrije Wadden
  • Overheid
    • Waddenzeebestuur
    • Omgevingsberaad Waddengebied
    • Waddenzeebeleid
    • Waddenzeebeheer
    • Vergunningen
    • Natura 2000
    • Internationaal
    • Archief
  • Contact
    • Contactformulier
  1. Home ›
  2. Actueel ›
  3. Nieuwsoverzicht ›
  4. Robbengatsluis Lauwersoog minder vaak open door droogte

Robbengatsluis Lauwersoog minder vaak open door droogte

Gepubliceerd op 14 augustus 2026Klimaatverandering, Sociaal-economischAangemaakt door Provincie Groningen

Vanwege de aanhoudende droogte gelden vanaf vrijdag 14 augustus tijdelijk aangepaste regels voor het schutten bij de Robbengatsluis in Lauwersoog. Dit betekent dat de recreatievaart en de beroepsvaart alleen van het Lauwersmeer naar de Waddenzee via de sluis kunnen varen wanneer de waterstand op de Waddenzee hoger is dan de waterstand op het Lauwersmeer.

Deze maatregel is nodig om verlies van zoet water uit het Lauwersmeer te beperken, omdat we vanwege de droogte zuinig moeten zijn met het zoete water dat nog beschikbaar is.

De openingstijden van de sluis blijven ongewijzigd, maar door de waterstanden kan het voorkomen dat er later gestart wordt met schutten. Ook kan het schutten eerder stoppen dan gebruikelijk. Vrijdag 14 augustus bijvoorbeeld, dan verschuift de geplande eerste schuttijd van 7.00 uur naar 7.30 uur en de laatste boten kunnen er om 18.00 uur langs, dat zou anders 19.00 uur zijn.

De waterstanden op de Waddenzee en het Lauwersmeer bepalen wanneer er geschut kan worden. Dit verschilt per dag. Kijk daarom vooraf in de vaartabel of informeer bij de sluiswachter naar de actuele situatie.

Deze maatregel blijft van kracht totdat er weer voldoende water beschikbaar is en de situatie het toelaat om weer volgens de normale regels te schutten.

Artikel op website Provincie Groningen


Klik voor een vergroting (afbeelding: csm_robbengatsluis_nb_2faf765805.jpg)
Delen
  • Delen op LinkedIn

Waddenzee.nl

Waddenzee.nl is een website voor waddenprofessionals en wordt ontwikkeld en beheerd door de ministeries van LVVN en I&W en de drie Waddenprovincies in samenwerking met Tresoar en Waddenacademie. De site wordt gecoördineerd door Rijkswaterstaat.

Service

  • Cookies
  • Privacy
  • Toegankelijkheid
  • Disclaimer
  • Sitemap
  • Archief

Contact

Huis voor de Wadden
Ruiterskwartier 121 A
8911 BS Leeuwarden

T 058 - 2339010
T 058-2339016
E info@waddenzee.nl

Stel je vraag

Onze deur staat altijd voor je open.

Stel je vraag via WhatsApp