Ruimte voor nieuwe sluis Afsluitdijk

Gepubliceerd op 18 juni 2014Civiele werken, Overheid, Verkeer en VervoerAangemaakt door www.omropfryslan.nl

De kans dat er een bredere en diepere sluis in de Afsluitdijk komt, is de afgelopen weken toegenomen, zegt gedeputeerde Sietske Poepjes.

Woensdag reist zij met een lobby-delegatie af naar Den Haag voor verder overleg. Maar achter de schermen wordt al langer gesproken met Rijkswaterstaat. Het zag er lang naar uit dat het kabinet de huidige sluis slechts wilde opknappen, omdat de andere variant zo’n 65 miljoen euro duurder is.

Nu de regionale overheden en het bedrijfsleven zelf ook flink willen bijdragen zou ook een nieuwe, bredere en diepere sluis weer serieus bespreekbaar zijn. Dat zou voor de scheepvaartsector een impuls kunnen zijn omdat ze dan grotere schepen kunnen bouwen.