Kamp staat intensievere gaswinning rond Waddenzee toe
De Nederlandse Aardolie Maatschappij mag van minister Kamp van Economische Zaken meer gas winnen in en rond de Waddenzee.
Het gaat om gaswinning bij onder andere Lauwersoog en Vierhuizen. In totaal gaat het om 15 miljard kubieke meter gas extra de komende 20 jaar. Dat betekent voor sommige kleine gasvelden onder het Wad dat de productie verdrievoudigd wordt. Volgens een woordvoerder van de NAM is de productie nu al verhoogd.
De bodemdaling die met de nieuwe gaswinning onder de Waddenzee gepaard gaat, blijft volgens berekeningen van NAM binnen de afgesproken grens van zes millimeter per jaar. Als de norm wordt overschreden, wordt volgens een woordvoerder van minister Kamp de gaswinning teruggeschroefd of gestopt.