'Zilvervissen' op stranden eilanden

Gepubliceerd op 16 december 2009Natuur en Landschap, OverigAangemaakt door Leeuwarder Courant

BUREN - Op de stranden van de waddeneilanden zijn de afgelopen tijd veel bramen aangespoeld. In drie weken vond Dirk Visser van Rijkswaterstaat op Ameland zo'n honderd van deze 'zilvervissen'.

Op Terschelling spoelden ruim tachtig vissen aan, officieel 'brama brama' geheten.
De braam is een tropische vis die maximaal 1 meter lang kan worden. Op Ameland gaat het om exemplaren van 40 tot 48 centimeter.

Visser trof ze vooral aan de oostkant van het eiland aan. Ook lag er een braam op de waddenzeedijk. De vissen waren waarschijnlijk op weg terug naar de warmere delen van de Atlantische Oceaan. Ze zijn in de branding van de eilanden terechtgekomen.

Bramen zwemmen op hun zijkant. De glinstering in de branding heeft meeuwen aangetrokken, weet Visser. De vogels hebben de vissen in hun weke delen gepikt en aangevreten.