Survivaltocht op Lauwersmeer loopt uit de hand
KOLLUMERPOMP - Een survivaltocht op het Lauwersmeer is gisteravond uit de hand gelopen voor zes studenten van de Academie Lichamelijke Opvoeding (ALO) uit Groningen.
De studenten, verdeeld over twee kano's, raakten na een halve dag peddelen verdwaald op het donkere meer. De groep raakte in paniek, te meer omdat een van de jongens onderkoeld raakte.
De volgboot van organisator Natuurlijk Kollumeroord slaagde er niet in de zoekgeraakte studenten op te sporen. Met een mobieltje belde een van de studenten het alarmnummer 112.
Via de meldkamer werd de reddingboot van het KNRM-station in Lauwersoog gealarmeerd. "We hebben tegen de studenten gezegd dat ze bij een baken moesten gaan liggen", zegt schipper Bert de Boer. "We vonden ze even later in de slenk. Ze hadden zich goed zichtbaar gemaakt met van die halogeenlampjes", zegt De Boer. De reddingboot nam de zes mee naar Lauwersoog, de kano's werden achtergelaten op het meer. Inmiddels was ook de volgboot van de organisatie ter plaatse. In Lauwersoog stond een ambulance de groep op te wachten. Daarmee is de student met onderkoelingsverschijnselen naar het Martini Ziekenhuis in Groningen gebracht.
De opdracht tijdens het survivalspel was om naar vier opgegeven locaties in het meer te peddelen. Laatste vindplaats was het eilandje Oude Robbengat waar ze de nacht zouden doorbrengen.
Volgens de KNRM-schipper was het niet de bedoeling dat de studenten hun mobieltje meenamen het meer op. "Gelukkig is iemand toch zo slim geweest dat wel te doen." Natuurlijk Kollumeroord zegt dat de deelnemers hun telefoon gewoon mochten meenemen.