Nieuwe maritieme campus op Terschelling

Gepubliceerd op 23 oktober 2009Overig, Sociaal-economisch, Voorlichting en educatieAangemaakt door Leeuwarder Courant

WEST-TERSCHELLING - De campus van Maritiem Instituut Willem Barentsz op Terschelling gaat verkassen.

De nieuwe studentenhuisvesting moet komen in het bos aan de oostkant van West-Terschelling, tussen de Burgemeester Van Heusdenweg en het begin van de Europalaan, tegenover Hotel Skylge. Bouwen op deze 'voorkeurslocatie', zoals de gemeente de plek noemt, kost 23,6 miljoen euro.

De huidige campus voldoet niet meer aan de eisen van deze tijd. De ruimten zijn te klein en ook de uitstraling en de technische staat van de gebouwen laat te wensen over, zo heeft een adviesbureau onderzocht. Alleen het Victoria-gebouw komt eventueel in aanmerking voor renovatie.

Het grote voordeel van de nieuwe plek is de gunstige ligging, vlakbij het instituut zelf. Hoogbouw is er gezien de omliggende gebouwen in beperkte mate mogelijk, aldus de gemeente. Ook is de plek geen beschermd gebied volgens de zogeheten Natura 2000-regels.

De gemeente is voor de financiering afhankelijk van partners. Het adviesbureau stelt voor om één of meer woningcorporaties te zoeken voor samenwerking.

Er zijn ook subsidies nodig. De provincie, die het grote belang inziet van het instituut voor heel Noord-Nederland, moet het project trekken en ook flink meebetalen, aldus het bureau.

Bouw van de nieuwe campus duurt 'in ieder geval nog enkele jaren'. Tot die tijd wordt er nog wel geïnvesteerd in de huidige onderkomens. Het meubilair is al voor een groot deel vervangen en daarnaast komt er binnenkort nieuw sanitair.