EVT wil plek binnen hekken veerhaven
WEST-TERSCHELLING - De Eigen Veerdienst Terschelling (EVT) zoekt toenadering tot de gemeente Terschelling.De rederij vecht nog steeds voor een eigen ligplaats.
De rederij schrijft in een brief aan burgemeester en wethouders dat ze wil overleggen over de mogelijkheid om een eigen ligplaats te krijgen binnen het afgeschermde deel van de veerdam.
De EVT verloor vorige maand een rechtszaak om de oude plek van de Koegelwieck toegewezen te krijgen. Deze ligt buiten de hekken en dat levert volgens de gemeente een onveilige situatie op voor de passagiers en de andere verkeersdeelnemers op het plein. Bij de afmeerplaatsen achter de hekken worden de passagiers gecontroleerd naar de uitgang begeleid.
Terschelling wees de EVT half augustus een gedeelde plek toe met de snelboot Tiger van Doeksen. Maar in de praktijk moet de EVT zich aanpassen aan de dienstregeling van de Tiger, stelt de rederij. Daardoor kan haar veerboot maar een paar keer per dag afvaren. De gemeente Terschelling laat weten nog bezig te zijn de voorstellen van de EVT te bestuderen.