Samenwerking Waddeneilanden
Opstellen Plan van Aanpak
In de vergadering van de Eilander Raad eind vorig jaar is ingestemd met een verdere uitbouw van de samenwerking. De opdracht van de Eilander Raad is de uitvoering voortvarend aan te pakken door het op korte termijn opstellen van een plan van aanpak en het benoemen van een procesmanager.
In het plan van aanpak worden ambitie en de kaders van de samenwerking vastgelegd. Inmiddels is aan het bureau voor Bestuur en Management Consultants (BMC) opdracht verstrekt voor 1 april een plan van aanpak voor de uitbouw van de samenwerking op te stellen. De heer R. Vogelzang zal namens het bureau deze opdracht voor De Waddeneilanden uitvoeren. Het plan van aanpak zal op basis van bestuurlijk commitment met de provincies worden opgesteld.
Het plan wordt door de Eilander Raad vastgesteld in april 2008. Verder is overeenstemming bereikt over de aanstelling van een procesmanager voor een periode van 2 jaar, die de implementatie van het plan van aanpak gaat begeleiden.
De heer O. Bijlsma, woonachtig te Terschelling, is de beoogde procesmanager. De definitieve besluitvorming met betrekking tot deze functie vindt plaats nadat overeenstemming bestaat over het plan van aanpak, aansluitend daaraan zal de heer Bijlsma zijn werkzaamheden aanvangen.
Het Eilander College is opdrachtgever, de provincies Fryslân en Noord-Holland faciliteren in financiële zin de procesmanager. De heer Bijlsma vervult op dit moment de functie van griffier van de Staten van Fryslân.