Nieuw plan mosselvisserij

Gepubliceerd op 16 oktober 2008Natuur en Landschap, VisserijAangemaakt door Dagblad van het Noorden

GOES - Najaarsvisserij op mosselen in de Waddenzee mag van de natuurorganisaties, mits vissers de helft van het mosselzaad laten liggen.

Met dat gebaar hopen de Waddenvereniging, Vogelbescherming en Stichting WAD de impasse te doorbreken. Ze hebben hun aanbod gisteren kenbaar gemaakt aan minister Gerda Verburg (LNV), die zich beraadt op een vangstvergunning voor dit najaar. Volgens woordvoerder Hans Peeters doen de natuurorganisaties met deze handreiking water bij de wijn en wordt dat nu in dezelfde mate ook van de mosselsector verwacht.

Dieper door de knieën gaan de belangenverenigingen niet, maakt Peeters bij voorbaat duidelijk. "Eigenlijk vinden wij dat er voor herstel van de Waddenzee helemaal niet op
mosselzaad zou moeten worden gevist. Als de sector meer wil, zal er opnieuw gesproken moeten worden." Dat gesprek komt er beslist, zegt Hans van Geesbergen van de Producentenorganisatie Mosselen. "Wij kennen in dat bewuste gebied geen kansrijke mosselen." Het jonge spul dat niet wordt opgevist, valt ten prooi aan zeesterren, krabben, sterke stroming en stormen, aldus Van Geesbergen. (GPD)

Meer informatie over mosselvisserij op deze site