Feestje op Texel gaat niet door; Normaal naar Zuurdijk
Jan Pieter de Roo heeft het weer voor elkaar. De eigenaar van café Billeke de Beer in Zuurdijk bouwt een feesttent die op 19 en 20 september goed gevuld is. Topact dit jaar is Normaal.
Normaal naar Zuurdijk. Hoe krijg je dat voor mekaar? "Vorig jaar ben ik begonnen met de feesten, toen met onder andere Mooi Wark en Jannes. Het was een groot succes dat naar meer smaakte. Ik zei meteen dat ik de volgende keer Normaal wilde. Ik ben met een boekingskantoor gaan onderhandelen en had het geluk dat Texel geen vergunning voor een feest afgaf, zodat de band een gaatje kreeg." Denk je dat Bennie Jolink Zuurdijk weet te vinden? "Ik heb hem een routebeschrijving gestuurd en mijn o6 nummer. Als hij het echt niet kan vinden, kan hij altijd even bellen." Hoeveel mensen kunnen er eigenlijk in die tent? "We bouwen een grote tent in een weiland net buiten het dorp, richting Houwerzijl. Er is plek voor 2000 man. De kaartverkoop gaat behoorlijk goed, maar er zijn nog voldoende tickets te krijgen."
Welke bands komen er nog meer naar de tent? "Op vrijdag heb ik Nick en Simon, The Dutch Boys, Evert Baptist, Peter en Truida, Klaus, René Schuurmans, Burdy en Billie. Normaal speelt zaterdag twee keer drie kwartier. Verder is er een support act, Teun, Tooon en August." Dat is nogal wat. Hoe moet je daar nou nog overheen volgend jaar? "Eerst eens kijken of dit een succes wordt. Ik moet er natuurlijk niet financieel bij inschieten. En vergis je niet, het kost nogal wat allemaal. Normaal alleen is al 29.000 euro. Als het een mooi feest wordt waar ik quitte draai of – liever nog – wat winst maak, dan wordt het volgend jaar nog grootser." O? Wat ben je van plan dan? "Daar wil ik nog niet te veel over kwijt, maar het wordt gigantisch. Ik ben er al een tijdje mee bezig. De rest van de provincie zal jaloers zijn. Er komen zeker 10.000 mensen op af. Meer zeg ik er niet over."