Zakenlui willen eigen busdienst Terschelling
HOORN - Twee ondernemers op Terschelling willen een eigen busdienst opzetten.
Eilanders mogen gratis mee en badgasten kunnen na de aanschaf van een passe-partout onbeperkt pendelen tussen West en Oost. De gemeenteraad vroeg gisteravond steun voor het plan van de zingende kroegbaas Hessel van der Kooy en Piet Noordenbos van het trainingsbureau Frisse Wind Meetings.
De provinciale bezuiniging op het openbaar vervoer bracht de twee op het idee. In 2008 gaat de subsidie van 512.000 euro terug naar 350.000 euro, omdat de bijdrage voor de eilanden verhoudingsgewijs niet hoger mag zijn dan op het vasteland. Van een geregelde busdienst op Terschelling kan dan geen sprake meer zijn.
De gemeente heeft in het bestek voor de aanbesteding opgenomen dat in ieder geval de aansluiting op de boot in stand moet blijven. Van der Kooy vreest voor de aanbesteding van zijn plan. ,,Er is niemand die het voor dat geld wil doen.''
Hij en Noordenbos denken aan een autonoom bedrijf, met eigen bussen. Ze hebben ook al een naam bedacht: stichting de Witte Vlag. Terschellingers die vroeger met de bus mee wilden, staken een witte lap aan een stok in de heg als teken voor de chauffeur. Dit gebruik heeft tot de jaren zestig stand gehouden.
Dat gebruik willen de plannenmakers in ere herstellen. Het toegangsbewijs van de nieuwe busdienst is een wit vlaggetje. De bussen moeten om het kwartier rijden. ,,Het plan bevindt zich nog in de brainstormfase'', zegt Hessel van der Kooy. ,,Er is nog niets definitief.''
De horecaman ziet echter zeker kansen. ,,Er zijn al diverse Terschellinger ondernemers die het initiatief omarmen en ook enkele grote brouwers tonen interesse.'' Burgemeester Jurrit Visser opteert voor een haalbaarheidsonderzoek. Hij ziet het initiatief als een mogelijke derde geldstroom, als aanvulling op de aanbesteding.