Tankers varen vaak gevaarlijk dicht bij kust
DEN HAAG - Tankers met gevaarlijke stoffen aan boord varen veelvuldig te dicht op de kust. Tijdens controles, waarvoor de waterpolitie aanschoof in de meldkamer van de kustwacht, zijn in drie maanden tijd 65 tankers gespot in verboden water.
Dat zijn er ruim vijf keer zoveel als de twaalf die de politie gemiddeld betrapt per kwartaal.
De tankers moeten uit de buurt van de kust blijven om te voorkomen dat bij een ongeluk een milieuramp ontstaat, bijvoorbeeld in het Waddengebied.
De politie ontdekte ook 58 schepen die in de verkeerde baan voeren of te weinig afstand hielden tot andere vaartuigen. Normaal gesproken komt dit soort delicten per kwartaal een keer of 25 aan het licht. De rederijen van de schepen die in overtreding waren, krijgen een boete. Als ze die niet betalen gaat hun dossier naar het openbaar ministerie.
De proef liep in februari af, maar vanwege de gunstige resultaten blijft de waterpolitie meekijken vanuit de meldkamer. De dienst wacht op toestemming van de Raad voor de Kustwacht om permanent aan te schuiven.