PvdA wil toerisme op Terschelling afremmen

Gepubliceerd op 31 januari 2007Overheid, Recreatie, Sociaal-economischAangemaakt door Leeuwarder Courant

MIDSLAND - De PvdA op Terschelling wil een rem op de groei van het toerisme.

Het aantal toeristenbedden moet niet naar het toegestane aantal van 21.500 gebracht worden, maar dient op het huidige niveau van 19.500 te blijven, vinden de socialisten.

De raadsfractie bracht dit standpunt gisteravond naar voren bij de behandeling van de toeristische toekomstvisie. Veel te laat vonden de andere fracties. De PvdA kreeg een stortvloed van kritiek over zich heen voor het te elfder ure uitbrengen van een eigen toeristisch toekomstbeleid.

,,Wat moeten we hier nu nog mee?", verwoordde Remi Hoeve het ongenoegen. Het raadslid van Plaatselijk Belang sprak van een vreemde tactiek en politieke onwil. Ook wethouder Willem Heere reageerde ontstemd. ,,Dit plan is na drie jaar voorbereiding tot stand gekomen onder het vorige college waarvan uw partij deel uitmaakte", zei Heere. ,,U bent er kennelijk in die jaren niet erg mee bezig geweest." PvdA-fractievoorzitter Teun de Jong wierp tegen dat de standpunten van zijn partij al veel langer bekend waren. Om een stortvloed aan amendementen voorkomen is er een eigen visie op papier gezet.

In het PvdA-plan wordt gepleit voor grenzen aan de groei van het toerisme. Burgemeester en wethouders daarentegen willen een lichte uitbreiding in alle sectoren toestaan. ,,Door de seizoensverbreding worden de bedden al veel vaker beslapen", zei De Jong. Zijn partij vindt het onverstandig om de dalende vervoercijfers van Rederij Doeksen te gebruiken voor ingrijpende en onomkeerbare veranderingen in het logiesaanbod, omdat die cijfers niet structureel zijn.

,,Nieuwe hotels zijn uit den boze en het toestaan van groepsverblijven in beheersgebouwen op campings is ook geen goed idee", stelde de PvdA'er. De groei die het college wil, doet Terschelling geweld aan, vond hij. ,,Kijk naar Ameland, daar is zoveel aanbod, dat er in het hoogseizoen al moet worden gestunt met de prijzen." Wethouder Heere noemde het onverstandig om tweeduizend bedden op papier in te leveren. ,,Die krijgen we nooit meer terug.''