Neergestorte Duitse piloot had hartinfarct

Gepubliceerd op 15 mei 2007Veiligheid, Verkeer en VervoerAangemaakt door Leeuwarder Courant

LEEUWARDEN - De 64-jarige Duitse piloot die zaterdagavond met zijn Cessna 8 kilometer ten westen van Harlingen neerstortte in de Waddenzee, heeft een hartinfarct gehad. Sectie heeft dat uitgewezen.

De Cessna vloog vanuit Duitsland het luchtruim boven Nederland binnen zonder zich te melden. De man was waarschijnlijk op weg naar zijn thuisbasis Emden en vloog op de automatische piloot. De piloten van twee F-16's van de Leeuwarder vliegbasis die het toestel begeleidden, zagen de man over de passagierstoel hangen.

Volgens woordvoerder Ed Kraszewski van het Korps Landelijke Politiediensten is onduidelijk op welk moment de man precies is getroffen door het hartinfarct. ,,Maar het is zeer waarschijnlijk dat dat al gebeurde voordat hij Nederland binnenvloog. Het was immers niet zijn bedoeling om hier helemaal heen te vliegen.''

Wel is duidelijk geworden dat de man te hoog vloog toen hij het Nederlandse luchtruim binnenkwam. De piloot reageerde niet op aanwijzingen om lager te gaan vliegen, aldus Kraszewski. Volgens de politiewoordvoerder is het niet na te gaan of de Cessna boven land zou zijn neergestort als de piloot wel de goede hoogte had aangehouden.

Nadat het toestel over Leeuwarden en Franeker was gevlogen, crashte het eenmotorige vliegtuigje even na half negen in de Waddenzee. De piloot werd in kritieke toestand uit het water gehaald en naar het ziekenhuis in Leeuwarden overgebracht waar hij later overleed. Zondagmorgen is het wrak van het neergestorte vliegtuigje geborgen.