Mysterie rond nieuw waddeneiland

Gepubliceerd op 24 mei 2007OverigAangemaakt door Dagblad van het Noorden (Robert de Roo)

Ameland - Ligt er nu wel, of geen nieuw eiland op de Waddenzee, net onder Ameland? Een persbericht verzonden door onderzoekscentrum Ecomare op Texel zette een hoop mensen gisteren op het verkeerde been.

'Nieuw eiland ontdekt in de Waddenzee' stond er boven het bericht. Op de populaire website Google Earth, waarop gedetailleerde satellietfoto's van de hele wereld staan, zou onlangs een tot dusver onbekend eiland te zien zijn. Er werd doorverwezen naar de website www.archipel.nu, waarop 'videobeelden' staan van het tot 'Downunder' gedoopte eiland. Te zien zijn beelden van een eiland vol prachtige begroeiing, lagunes en hoge rotspartijen langs het strand. Een ideale vakantieplek. Maar helaas, het blijkt te gaan om een virtueel geschapen eiland, een kunstproject van het Archipel Medialab op Ameland, dat met deze actie aandacht wil vragen voor de Week van de Zee. Wie op de aangegeven locatie gaat kijken zal niet meer aantreffen dan een zandplaat, die de inspiratie vormde voor dit kunstproject. Maar op de site wordt de fantasie geprikkeld en lijkt het eiland écht te bestaan. Veel nieuwsmakers durfden de gok gisteren dan ook niet te maken, zodat op diverse nieuwssites vandaag de ontdekking van het nieuwe eiland gemeld wordt. Je kunt immers nooit weten. En zo raken de gewone en virtuele wereld steeds meer verweven. De Week van de Zee duurt nog tot 27 mei en heeft als thema 'In Vogelvlucht'. Hierbij wordt aandacht gegeven aan de belangrijke functies van trekvogels. Op meerdere plaatsen langs de Waddenkust en Noordzeekust zijn activiteiten.
eiland
Meer informatie op www.weekvandezee.nl. Het nieuwe eiland is door iedereen met Google Earth te bekijken op 53gr23`37`N en 5 gr35`47`E. De videobeelden staan op www.archipel.nu