Startershuizen Terschelling zijn te prijzig

Gepubliceerd op 12 januari 2006Sociaal-economischAangemaakt door Leeuwarder Courant

MIDSLAND - De dringende behoefte aan betaalbare woningen voor jonge Terschellingers wordt niet opgelost met de nieuwbouwwijk Noordermiede in Midsland.

De goedkoopste koophuizen blijken te duur voor de starters op de woningmarkt. Projectontwikkelaar Segesta uit Alkmaar heeft een bouwaanvraag ingediend voor 47 woningen en 12 appartementen in de Noordermiede. Voor twintig woningen krijgen starters voorrang bij de aankoop. Alle huizen, ook de duurdere, zijn gedurende het eerste jaar alleen te koop voor mensen die maatschappelijk en/of economisch gebonden zijn aan Terschelling. Daarna komen ook anderen in aanmerking.

Voor 33 huizen hebben zich nu kopers gemeld. Er blijkt vooral interesse voor de twee-onder- een-kapwoningen en de vrijstaande huizen tot €300.000. De belangstelling van starters voor de geschakelde woningen tot € 200.000 blijft achter bij de verwachting. ,,Geen wonder. Een starter kan geen hypotheek van twee ton nemen'', stellen VVD en Plaatselijk Belang. ,,Voor ons is het een mislukt project'', zegt Antoine van den Berg (PB) bitter.

,,De kostprijs van de goedkoopste huizen is niet meer dan €140.000'', berekent Marius Pals. ,,De projectontwikkelaar steekt dus €60.000 in zijn zak, terwijl die winst eigenlijk voor de onrendabele top van huurwoningen gebruikt zou moeten worden.''

Segesta en de woningstichting Pierre Louis praten nog over de bouw van twintig betaalbare huurwoningen in de Noordermiede. Verwacht wordt dat de bouw daarvan dit jaar kan beginnen. Aanvankelijk stonden er 45 huurhuizen in het plan.