Raad Ameland schuwt forse lastenstijging

Gepubliceerd op 25 juli 2006Overheid, Recreatie, Sociaal-economisch, Verkeer en VervoerAangemaakt door Leeuwarder Courant

BALLUM

De Amelander politiek is nog niet gewonnen voor een scherpe stijging van de eilander belastingtarieven.

Vooral een forse verhoging van de huizenbelasting is de meeste fracties te gortig.

Volgens burgemeester en wethouders is de lastenstijging nodig om de begroting sluitend te krijgen. Ameland '82 zoekt het echter liever in extra bezuinigingen, bijvoorbeeld op de miljoenenplannen voor de veerdam en de dorpsvernieuwing.

De VVD wil zwaarder op de toeristen- en forensenbelasting leunen en het CDA denkt dat de taxaties van de huizen reëler dat wil zeggen hoger kunnen worden vastgesteld. Een besluit werd uitgesteld tot het najaar.

Volgens burgemeester Albert de Hoop ontkomt Ameland niet aan zwaardere lasten. ,,We hebben geen drukkerij in de kelder. Je kunt wel de goedkoopste gemeente willen zijn, maar je moet toch ook je rekeningen betalen'', hield hij de raad voor.