Harlingen zet streep door scheepshuwelijk
HARLINGEN - Trouwen aan boord van een historische klipper. Twee reders klopten er tevergeefs voor aan bij de burgemeester en wethouders van Harlingen.
Trouwlustigen mogen elkaar het jawoord geven in het stadhuis, in schouwburg Trebol, in het Hannemahuis en op het voormalige kokkelvissersschip Regina Andrea. Dat is meer dan voldoende, zo meent het college.
,,De animo tot het voltrekken van huwelijken op een schip is zeer gering.'' Burgemeester en wethouders stellen aan de gemeenteraad voor om de beide aanvragen af te wijzen. Ze wijzen op de grote vloot die jaarlijkse de haven aandoet. Het moet wel een beetje behapbaar blijven.
De eigenaren van de tweemastklippers Iselmar en Koh-ï-Noor dreigen hun idee dus te zien sneuvelen. ,,Ik snap dit niet'', zegt Frans Kok van de Koh-ï-Noor. ,,Ik krijg toch redelijk wat aanvragen om bij ons aan boord te mogen trouwen.'' De chartervaarder adverteert ook in diverse bruidsmagazines. Hij vaart veel met bruiloftsfeestjes naar de eilanden.
Daar wordt nogal wat afgetrouwd door geliefden van de wal. Kok haalt de trouwcijfers van 2004 er even bij: Harlingen 70, Vlieland 60 en Terschelling 99. Vorig jaar trouwden 88 paren in het Harlinger stadhuis. Nog eens drie huwelijken werden voltrokken op de Regina Andrea. Voor Trebol en het Hannemahuis was de animo nul.