Fietsdag Ameland

Gepubliceerd op 24 mei 2006Natuur en Landschap, RecreatieAangemaakt door Nieuwe Dockumer Courant

AMELAND

Staatsbosbeheer en Rijkswaterstaat houdt in samenwerking met de gemeente en het Natuurcentrum vrijdag een fietstocht van ruim veertien kilometer langs lanschap en cultuur op Ameland.

De start is in het centrum van Ballum tussen tien en twaalf uur 's morgens. Met de routekaart op zak beleeft u het rijke weidevogel polderlandschap en fietst langs de oude slenken onder de dijk.

Onderweg vindt u stands van eilanders die betrokken zijn bij dit landschap en de cultuur. Bovendien krijgt u de gelegenheid op vertoon van de routekaart 'het Sorgdrager Museum' en de molen 'De Verwachting' te bezoeken in het authentieke Hollum. Vervolgens gaat de tocht door het dynamische duingebied de Lange duinen.
Deelname is gratis en u ontvangt het fullcolour boekje "Natuurlijk Ameland", waarin wordt uitgewijd over de natuur, historie, cultuur en zijn verbondenheid met het landschap op Ameland.