Kunstenaars gooien werk in zee voor komst kerkorgel
Wie het strand afstruint, loopt de kans dat hij een aangespoelde fles aantreft met een kunstwerkje van Texelse makelij.
De vinder mag het houden, maar wordt wel via een bijgesloten briefje verzocht een gift over te maken aan de stichting Orgelfront.
Die wil het orgel van de gereformeerde kerk van Oosterend naar Den Hoorn halen. Kunstenaars Henk Noorlander, Souwie Duinker, Patrick Tanghe en Ineke Kuiper hebben zich achter dit doel geschaard.
Sinds kort produceren zij wekelijks minimaal 30 tekeningen, aquarellen en schilderijtjes en stoppen die in limonadefesjes.
Kottervisser Peter van Sikkeleras gooit ze overboord, telkens op een andere locatie. “Van Calais tot Esbjerg, de lichte en waterdichte flesjes kunnen door de wind en stroming overal heendrijven”, zegt Noorlander.
Noorlander weet waar hij het over heeft. Hij gooit al jaren flessenpost met kunst in zee.
De actie is nu 2 weken bezig. Er zijn 60 flesjes overboord gegooid en ook op Texel is inmiddels het eerste gevonden, op de Hors. “We willen er minimaal een jaar mee doorgaan”, aldus Noorlander.
Dat betekent dat er zo’n 1.500 kunstwerkjes in zee moeten worden gegooid. Een hele opgave voor de kunstenaars, zo lijkt het.
“Dat valt wel mee. Ik maak zo’n tekening in een kwartiertje”, zegt de Hoornder. “Het zijn ook vaak voorstudies”, vult Duinker aan. “Toch krijgt de vinder een uniek kunstwerkje in de schoot geworpen”, vervolgt zij.
“Hopelijk gaan mensen het strand afstruinen in de hoop een flesje te vinden. Je zou het ‘kunstjutten’ kunnen noemen”, lacht ze.
Wie ook tekeningen voor het goede doel wil afstaan, kan bellen met 319704. Kleine petflesjes zijn welkom op Diek 7 (‘Vermaning’).